Laponsko - divočina za polárním kruhem

Geografický vzdělávací program pro školy o divoké přírodě a o životě Sámů (Laponců) za polárním kruhem.

Společně se vydáme na letní a zimní putování s batohem na zádech drsnou švédskou divočinou za polárním kruhem – Laponskem.
Švédsko není jen zemí lesů, jezer a dřevěných domků. Za polárním kruhem najdete nádherné hory, národní parky (UNESCO) a také poslední kočovný národ Evropy, který se i dnes živí pastevectvím sobů. Sámové (Laponci) si dodnes uchovali svoji kulturu i šamanské rituály. Známý je jejich hrdelní zpěv, jojk, který prý vytváří bránu mezi jejich niternými pocity a přírodou.
Během přednášky dále poznáme, jak se žije v zimě za polárním kruhem ve městě Kiruna, kde se těží nejkvalitnější železná ruda na světě. Vydáme se na běžkách v arktických mrazech kolem nejvyšší hory Švédska Kebnekaise a Národním parkem Abisko. Zažijeme velké dobrodružství při třítýdenním putování Národním parkem Sarek, kam jsme se na konci léta vydali jen ve dvou s batohem na zádech. Sarek je považován za poslední evropskou divočinu, kde místo cest, mostů a obydlí najdete nádherné hory, ledovce, mokřady, divoké řeky a jezera. Místo lidí zde potkáváte jen divoká zvířata a musíte si v každé situaci pomoci sami, protože zde není žádné mobilní připojení.

Specifikace přednášky
Tento geografický vzdělávací projekt je zaměřen na žáky základních škol a studenty středních škol. Jedná se o cestovatelské přednášky s promítáním velkoplošných fotografií a videí. Tyto multimediální dynamické projekce jsou provázeny mým živým komentářem. Žáci a studenti získají během přednášky informace o dané zemi a prostřednictvím cestovatelských příběhů a zážitků jsou zataženi naplno do děje. Přednáškové činnosti pro veřejnost i školy se věnuji úspěšně již pět let. Délka pořadu je cca 60 - 90 minut. Obsahově je uzpůsoben věku žáků a studentů. Lze jej však vždy přizpůsobit dle Vašich požadavků. 

Logo Pavla Bičíková

Chcete-li, aby Vám přišla ode mne včas informace o dalším promítání ve Vašem městě či blízkém okolí,
zašlete mi Vaši e-mailovou adresu a jméno města.
 
Váš e-mail:
 

Město:

  

Hledáte již dlouho místo, kde byste si užili zasloužený klid a pohodu.

Pak se podívejte na stránky Chalupy Na Paloučku. Doslova na samotě u lesa můžete prožít dovolenou v RÁJI, v Českém ráji.

BettingY.com bonuses Mobile Sky Bet app.