Sicílie, Liparské ostrovy

Multimediální přednáška o středomořských ostrovech nedaleko Itálie. 

Prostřednictvím velkoplošných fotografií společně procestujeme celou Sicílii. Navštívíme antická města s řeckými divadly a římskými domy, středověká města s monumentálními katedrálami. Ty jsou po celém světě známé byzantskými mozaikami. Navštívíme barokní města, za jejichž vznik může ničivý výbuch Etny (nejvyšší činná sopka Evropy). Poznáme sicilský venkov s farmami a zažijeme atmosféru záhadných „velikonočních mysterií“. Setkáme se s místními obyvateli, které dodnes sužuje mafie. Společně se vydáme i na vulkanické Liparské ostrovy, kde i dnes sopky chrlí lávu. A odhalíme blahodárné účinky sírou páchnoucího bublajícího bahna nebo tajemství skvělé sicilské kuchyně.

Specifikace přednášky
Tento geografický vzdělávací projekt je zaměřen na žáky základních škol a studenty středních škol.
Jedná se o cestovatelské přednášky s promítáním velkoplošných fotografií a videí. Tyto multimediální dynamické projekce jsou provázeny mým živým komentářem. Žáci a studenti získají během přednášky informace o dané zemi a prostřednictvím cestovatelských příběhů a zážitků jsou zataženi naplno do děje. Přednáškové činnosti pro veřejnost i školy se věnuji úspěšně již pět let.
Délka pořadu je cca 60 - 90 minut. Obsahově je uzpůsoben věku žáků a studentů. Lze jej však vždy přizpůsobit dle Vašich požadavků.

Logo Pavla Bičíková

Chcete-li, aby Vám přišla ode mne včas informace o dalším promítání ve Vašem městě či blízkém okolí,
zašlete mi Vaši e-mailovou adresu a jméno města.
 
Váš e-mail:
 

Město:

  

Hledáte již dlouho místo, kde byste si užili zasloužený klid a pohodu.

Pak se podívejte na stránky Chalupy Na Paloučku. Doslova na samotě u lesa můžete prožít dovolenou v RÁJI, v Českém ráji.

BettingY.com bonuses Mobile Sky Bet app.