Island – země ohně a sněhu

Geografický vzdělávací program pro školy o jednom z nejkrásnějších ostrovů světa, který leží v Atlantiku na půl cesty mezi Evropou a Severní Amerikou.

Je vulkanického původu a patří k seizmicky nejaktivnějším oblastem na světě. Najdete zde na 200 sopek (z toho 30 činných), 250 geotermálních oblastí a 780 termálních pramenů (včetně gejzírů).  Uchvátí vás nejmohutnější vodopády Evropy, kaňony, divoké řeky nebo třetí největší pevninský ledovec na světě – Vatnajokull. Je prý islandskou časovanou bombou. Pod téměř 1 km tlustým ledem spí čtyři aktivní sopky. A pokud se některá z nich probudí, bude to mít pro ostrov katastrofické důsledky. Navštívíme společně také nejstarší parlament světa. Velkým zážitkem bude i pozorování nemotorných, ale kamarádských papuchalků, papoušků severu.

Specifikace přednášky 
Tento geografický vzdělávací projekt je zaměřen na žáky základních škol a studenty středních škol. Jedná se o cestovatelské přednášky s promítáním velkoplošných fotografií a videí. Tyto multimediální dynamické projekce jsou provázeny mým živým komentářem. Žáci a studenti získají během přednášky informace o dané zemi a prostřednictvím cestovatelských příběhů a zážitků jsou zataženi naplno do děje. Přednáškové činnosti pro veřejnost i školy se věnuji úspěšně již pět let. Délka pořadu je cca 60 - 90 minut. Obsahově je uzpůsoben věku žáků a studentů. Lze jej však vždy přizpůsobit dle Vašich požadavků. 

Logo Pavla Bičíková

Chcete-li, aby Vám přišla ode mne včas informace o dalším promítání ve Vašem městě či blízkém okolí,
zašlete mi Vaši e-mailovou adresu a jméno města.
 
Váš e-mail:
 

Město:

  

Hledáte již dlouho místo, kde byste si užili zasloužený klid a pohodu.

Pak se podívejte na stránky Chalupy Na Paloučku. Doslova na samotě u lesa můžete prožít dovolenou v RÁJI, v Českém ráji.

BettingY.com bonuses Mobile Sky Bet app.